SELFIE

450.000

Marka Adı: Selfie

Fiyat: 450.000 TL

Marka Sınıfı: 25 35

Koruma Bitim Süresi: 13.01.2024

Açıklama

Marka Adı: Selfie

Fiyat: 450.000 TL

Marka Sınıfı: 25 35

Koruma Bitim Süresi: 2014/02414 sayı ile tescilli olup, 13.01.2014 tarihine kadar koruma süresi devam etmektedir.

Geçmişi:

– Yücel CAN tekstil sektöründe üst düzey yöneticiliğinin vermiş olduğu tecrübeler doğrultusunda OCAK 2014 tarihinde marka değerinin yükseleceğini öngörerek ‘’Selfie’’ (özçekim) marka ismini, TPE’den adına tescilletti. Selfie (özçekim) en çok genç kadınlar tarafından kullanılan bir kelime ve eylem olduğundan dolayı ‘’ Selfie’’ismi teenage kadın markası olarak düşünülmüştür.

– İlk mağazasını MART 2014 tarihinde Bursa’da açtı. Mağaza açılışından sonra öngörerek aldığı ‘’Selfie’’ markası Dünya çapında bir akım haline geldi. Bu durum gerek mağaza gerekse internet satışlarının artmasını sağlamıştır. Bunun yanında marka bilinirliği çok yüksek bir isme sahiptir.

– Türkiye’de mağazacılık operasyonu olan 11 büyük firma ile ‘’Selfie’’ markasına istinaden lisans sözleşmesi imzalandı. TEMMUZ 2021-ARALIK 2022 tarihleri arasında LC. Waikiki firması ile lisans sözleşmesi tazelendi. Lisans sözleşmesi görüşmeleri devam eden 8-10 firma bulunmaktadır.

– Selfie markası adına yatırım projesi hazırlanmıştır. Markaya ait tüm mağaza planları ve yatırım projesi (üç dilde) hazırdır. Yatırım alma noktasında ülkemizde yaşanan ekonomik ve siyasi nedenlerden dolayı görüşmeler askıya alınmıştır.

– Markayı satın alan firma üzerinde; cümle içinde ya da müstakil selfie ibaresi bulunan tekstil ürünlerinin üretilmesi ve satışında tek yetkili olacaktır. Özel statülü marka sınıfında olduğundan selfie ibresini kullanmak isteyen firmalardan lisans bedeli talep etme hakkına sahip olacaktır.

– Geçen süre zarfında tarafımızca markanın satılarak gıda sektöründe faaliyet gösteren firmamızda değerlendirme kararı alınmıştır. Yatırım projesinin ve tasarımlarının hazır olmasından dolayı yüksek potansiyele sahiptir.

– Sadece Türkiye’de tescili alınmış olup yurtdışı kullanımı bulunmamaktadır.

Ek bilgi

Marka Sınıfları

25. Sınıf, 35. Sınıf

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“SELFIE” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumu gönder

Hoşunuza gidebilir…